Prosta grzywka

GrzywkaFryzur z prostą grzywka jest bardzo wiele. Trzeba też podkreślić fakt, iż prosta grzywka nie równa jest każdej grzywce prostej. Istnieje wiele prostych grzywek, które całkowicie różnią się od siebie, dlatego wybierane są przez tak różne osobowości. Możesz bowiem zdecydować się na prostą, gęsta grzywkę sięgającą brwi lub na krótką i nowoczesną grzywkę (mimo to nadal prostą!). Tak więc, kiedy decydujesz się na prostą grzywkę, pamiętaj, żeby wybierając się do fryzjera zabrać ze sobą zdjęcie, na którym będzie osoba z taką grzywką, jaka Ci się podoba – samo stwierdzenie prosta grzywka może bowiem prowadzić do wielu nieporozumień. Możesz oczywiście reklamować fryzurę, niemniej jednak nie przywróci Ci to dawnej fryzury…

Decydując się na prostą grzywkę, powinnaś zastanowić się przede wszystkim nad tym, jaką będzie miała ona gęstość, długość i oczywiście fakturę. Pamiętaj jednak, że nie każda prosta grzywka może Ci pasować. Żeby więc wybrać idealną grzywkę powinnaś najpierw przymierzyć, czy będzie ona pasowała do Twojego kształtu twarzy. Zwiąż włosy w koński ogon i przyłóż jego koniec do czoła – to da Ci ogólny pogląd na Twój wizerunek po metamorfozie.

Prosta grzywka ma wiele zalet, ale również wady, dlatego pamiętaj, że jakiej grzywki byś nie wybrała z pewnością optycznie zmieni ona kształt Twojej twarzy (grzywka prosta zwykle ją skraca) i wyeksponuje oczy.

Fryzur z prostymi grzywkami jest co niemiara, jednak wśród niech na pierwszy plan wysuwa się zawsze klasyczny bob oraz długie proste włosy z ciężką grzywą sięgającą do brwi. Coraz częściej jednak pojawiają się również dziewczyny z krótkimi grzywkami, które sprawiają, że ich twarze wyglądają zawsze świeżo i posiadają młodzieńczy urok (krótkie, proste grzywki polecane są przede wszystkim kobietom o okrągłej twarzy, ponieważ w zbyt długich grzywkach wyglądają one pucułowato…).

Inspiracje: Italpro - meble dla salonów fryzjerskich