Sport, czyli zadbaj o sylwetkę

hantleWszyscy zaprawieni, którzy zajmują się pracą nad sobą i ćwiczą na siłowni wiedzą, że jedynie kiedy ćwiczenia są regularne to na pewno efekt jest szybki i można liczyć na przyrost masy mięśniowej i dobrą kondycję w dość krótkim czasie. Samo jednak ćwiczenie na siłowni to nie wszystko.

Najlepiej będzie kiedy zajmiemy się także dietą – spożywanie pokarmów wspomagających przyrost masy mięśniowej będzie najlepszym wyjściem dla każdego kulturysty, ale poza tym zawsze można swoje treningi na siłowni uzupełnić o jogging, o ćwiczenia w domu i o dodatkowe zajęcia, takie jak na przykład jazda na rowerze czy rolkach. www. uzupełni nasz sprzęt w akcesoria potrzebne do każdego z tych sportów, ale wartym przemyślenia pomysłem, zwłaszcza kiedy zwracamy szczególną uwagę na biceps jest to, żeby zaopatrzyć się w hantelki. To dobry plan dla każdego, kto chce ćwiczyć także w domu, podczas oglądania filmu, serialu czy innej czynności, którą możemy wykonywać jednocześnie ćwicząc. To dobre uzupełnienie pełnego treningu (o którym przeczytasz więcej na olimpiady.edu.pl).

Dobrać odpowiednie

W sklepach internetowych dostępnych jest wiele propozycji o różnej wadze. Dobrze wiedzieć, od czego zacząć i stopniowo dokupywać coraz większe obciążenia. Jak wybrać dla siebie hantle? Najlepiej będzie postawić na hantelki, do których można dokupić ciężarki i zwiększać ich ciężar zależnie od potrzeb. Na początek najlepsze będą niewielkie obciążenia, ale z czasem możemy wybierać coraz większe – najlepiej właśnie w ten sposób działać, by z początkiem ćwiczeń się nie zrazić, ale by również nie zrobić sobie krzywdy. Łatwo nadwyrężyć mięśnie zbyt dużym ciężarem, więc lepiej ćwiczyć stopniowo by także efekt powstawał równolegle i dość regularnie. Kiedy dodatkowo wybierzemy jakieś odżywki, na pewno szybciej zobaczymy rezultaty naszych ćwiczeń. Przy okazji, oprócz przyrostu naszych mięśni, zwiększą one naszą siłę i ich wytrzymałość – wiele więc zalet w takim ćwiczeniu, tym bardziej, że spokojnie możemy uzupełniać je we własnym domu – nie musimy nigdzie wychodzić ani spędzać czasu w często uciążliwych korkach czy komunikacji miejskiej.